Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Уром

Виктор Орбан со овој потег си стопли срцата на сите унгарци! Одличен гест од премиерот пред Божиќ…

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, во средата го посети местото кое е направено за вдомување на бездомните животни во Уром. Виктор Орбан со себе донел половина тон храна за домашни миленици. Педесет кучиња и мачки моментално се