Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

усогласување

Неделков: „Најголема придобивка е отворање на Пандорината кутија за усогласување на платите во сите…

Претседателот на Самостојниот синдикат за образование, наука и култура (СОНК) Јаким Неделков попладнево соопшти дека завршила денешната рунда преговори со Министетрството за образование и наука  под покровителство на помирувач и дека