Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Фиџи

ЗАПЛЕНЕТА ЈАХТАТА НА КОСОПСТВЕНИКОТ НА „ГАСПРОМ“ ВРЕДНА 300 МИЛИОНИ ДОЛАРИ!

Држејќи се до санкциите, властите на Фиџи запленија луксузна јахта вредна 300 милиони долари во сопственост на рускиот олигарх Сулејман Керимов, откако американското Министерство за правда побарало да се задржи поради кршење на