Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

ФК Партизан

Александар Станојевиќ: „Брутално сме искрадени! Решив што понатаму во кариерата!“

Остар, како и во текот на целиот мандат во Хумска. Александар Станојевиќ, тренерот на Партизан, ја сумираше сезоната по финалето на Купот: Бевме брутално искрадени во првенството, што се однесува до Купот, мислам дека бевме

АЛЕКСАНДАР СТАНОЈЕВИЌ СИ ОДИ: ПАРТИЗАН ВО ПОТРАГА ПО НОВ ТРЕНЕР!

Александар Станојевиќ ќе ја напушти функцијата шеф на стручниот штаб на Партизан, без разлика на епилогот од последните два натпревари од сезоната, дознава Mozzart sport. Станојевиќ нема да ја промени својата одлука, без разлика како

Прва снимка на бруталната тепачна на Делиите и Гробарите : Општ хаос, маскирани хулигани со палки,…

Ужасот од хулиганската тепачка кај Автокоманда најдобро се гледа на снимката од инцидентот која се појави во јавноста. Имено, навивачите на Црвена Ѕвезда излетаа од шумата со палки, каиши и бакли и ги нападнаа симпатизерите на Партизан.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ФОТОГРАФИИТЕ ОД АПСЕЊЕТО НА ХУЛИГАНИТЕ ВО СОСЕДНА СРБИЈА: Лисици им беа ставени на 23…

По крвавата тепачка на Автокоманда, српската полицијата уапси 23 учесници на тој немил настан. Бруталната тепачка меѓу навивачите на Црвена Ѕвезда и Партизан се случи по натпреварот меѓу црно-белите во Купот на Србија. ОВА СЕ

БРУТАЛНА ТЕПАЧКА МЕЃУ ГРОБАРИ И ДЕЛИЈЕ: Голем број на повредни лица! (ФОТО)

Грозоморни настани, „сачекуша“ и крвава тепачка пред стадионот на Партизан! По натпреварот Партизан - Војводина дошло до навивачка пресметка меѓу Гробари и Делије пред стадионот на улицата Милутина Ивковиќа, дознава Курир. Во

„ДОПРВА ЌЕ ВЕ НЕРВИРАМ!“ Станојевиќ ЗГРМЕ: „На Дегенек му се должат 900.000, а нам ни прават хаос…

Тренерот на Партизан, Александар Станојевиќ луто ја коментираше финансиската состојба во клубот, па се осврна и на „вечниот ривал“. Едно новинарско прашање беше доволно за да пламне стратегот на црно-белиот тим! А тоа гласеше:

БЕЛИВУК ВО 2018. ОД ДОМАШЕН ПРИТВОР СЕ ШЕТАЛ КАКО ДА Е СЛОБОДЕН, НО НЕ БИЛ ЕДИНСТВЕН: Еве која е…

Вишото обвинителство во Белград побара од судот да ја осуди вработената во Управата за извршување на кривични санкции на затворска казна од година и три месеци затоа што им дозволувала на осудените да ги напуштат становите, но судот се