Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

фрлил

Руски авион фрлил бомба врз училиште во Билохоривка – Се стравува дека 60 лица го загубиле…

Се стравува дека 60 лица загинале во воздушен напад врз училиште во областа Луганск, кое служело како засолниште за цивили, јави ДПА. Во училиштето засолниште од нападите побараа околу 90 лица, изјави Сегеј Хаидаи, шеф на