Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Хитлер

СТРАТЕШКИ ПОТЕГ ИЛИ СЕНТИМЕНТАЛНОСТ: Путин му се извини на Израел поради изјавата на Лавров!

Бенет рече дека Путин му се извинил за забелешките дадени претходно оваа недела од неговиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, кој тврдеше дека Адолф Хитлер бил делумно Евреин. Лавров таа скандалозна изјава ја даде кога

Зеленски за изјавата на Лавров дека и Хитлер имал еврејско потекло: „Како може да се каже такво…

Украинскиот претседател Володомир Зеленски ја критикуваше изјавата на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, според кој „Адолф Хитлер имал еврејска крв“ и „најжестоките антисемити обично се Евреите“. Немам зборови…, рече