Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

црвена боја

ИНЦИДЕНТ ВО ПОЛСКА: Рускиот амбасадор посипан со ЦРВЕНА БОЈА за време на положувањето цвеќе во…

За време на прославата на Денот на победата над фашизмот во Полска, во главниот град на оваа земја се случи инцидент во кој рускиот амбасадор беше облеан во црвено. Имено, според руските медиуми, амбасадорот на Руската Федерација во