Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Црвениот плоштад

Путин најави „КАЗНЕНА ОПЕРАЦИЈА“ во Донбас!

Рускиот претседател Владимир Путин го одржа својот традиционален говор за Денот на победата на Црвениот плоштад во Москва порачувајќи им на руските борци дека сега се борат за безбедноста на Русија. Тој исто така им го честиташе

„ЗАТИШЈЕ ПРЕД БУРА“, НО СО ПОЗНАТАТА РЕТОРИКА НА ПУТИН! ПОЧНА ФАМОЗНАТА ВОЕНА ПАРАДА ВО МОСКВА:…

Русија традиционално го одбележува Денот на победата над фашизмот од Втората светска војна со голема воена парада во Москва, како и во други 28 руски градови. Точно во 10 часот по московско време започна парадата со камбаната од

ЈАСНА ПОРАКАТА ШТО МУ ЈА ИСПРАЌА ПУТИН НА ЗАПАДОТ: На Црвениот плоштад и оружје кое испалува…

Русија одржа генерална проба за воената парада во саботата, во спомен на Денот на победата на 9 мај, кога земјата го одбележува поразот на нацистичка Германија за време на Втората светска војна, пишува Abc News . Овогодинешниот Ден