Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Чарли Салониус-Пастернак

СЕ БЛИЖИ ОДЛУКАТА КОЈА ГО СТАВА ПУТИН НА “СТАКЛЕНИ НОЗЕ“: Шведска и Финска на чекор пред членство во…

Финска и Шведска се поблиску до одлучување за нивната најверојатна кандидатура за членство во НАТО, а официјалното соопштение се очекува во наредните денови, потврдија во вторникот добро упатени извори од Финска за странските медиуми.