Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

челичарница

ПРИПАДНИЦИТЕ НА БАТАЛЈОНОТ АЗОВ ОБЈАВИЈА ВИДЕО ОД КОНТРАНАПАДОТ ВО АЗОВСТАЛ: „Го правиме…

Припадниците на баталјонот Азов неодамна објавија видео за кое тврдат дека е направено вчера и на кое се гледа нападот на руските позиции во челичарницата Азовстал. Видеото на својот Твитер профил го сподели советникот на

Командантите на АЗОВ од окупираната челичарница: „ЌЕ СЕ БОРИМЕ ДОДЕКА СМЕ ЖИВИ!“

Украинските војници кои се во опколената челичарница во Мариупол рекоа дека ќе се борат додека бидат живи. Капетанот Свјатослав Паламар, заменик командант на украинскиот полк Азов, побара од меѓународната заедница да помогне во

ОВА БИ МОЖЕЛО ДА БИДЕ ПОСЛЕДНАТА ПОРАКА НА КОМАНДАНТОТ НА „АЗОВЦИТЕ“?! Прокопенко испраќа очајнички…

Денис Прокопенко, е име што сме го слушнале многупати од почетокот на војната во Украина и опсадата на Мариупол, град на Азовското Море во регионот Донбас. Неговите видео-пораки можевме да ги видиме во неколку наврати, бидејќи Азов е