Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

шпалир

Шпалир од бродови, огномет и сирени за Матеј Периш: Голем број сплиќани беа на Рива, таткото Ненад…

Матеј Периш денеска беше погребан во Сплит во кругот на семејството на барање на неговиот татко Ненад, а во вечерните часови пријателите и сограѓаните се простија од Матеј на сплитското крајбрежје.

Атлетико Мадрид нема да го удостои Реал пред вечерашното дерби со традиционалниот „шпалир“!

Пред вечерашното градско дерби во Ла Лига, Атлетико Мадрид објави дека нема да го удостои Реал Мадрид и со таканаречениот традиционален „шпалир“ да му ја честита шампионската титула во Шпанија. Реал минатиот викенд ја освои својата