Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Јаја Туре

ДЕНЕС НЕ ИМ Е СМЕШНО: Навивачите на Сити очајно бараат Туре да ја повлече КЛЕТВАТА за екипата да…

Навивачите на Манчестер Сити на социјалните мрежи јавно бараат од поранешниот фудбалер Јаја Туре да го укине проклетството за тимот конечно да ја освои Лигата на шампионите. Јаја Туре по заминувањето од Манчестер Сити наводно го