Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Јозеф Ашбахер

Илон Маск децидно ги негираше критиките: Не го попречуваме влезот во вселената на никој со…

Американскиот милијардер и директор на компанијата Тесла, Илон Маск, ги отфрли тврдењата дека неговиот сателитски проект Старлинк зазема премногу простор во вселената. Маск за британскиот култен весник „Financial Times“ изјави дека