Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

џепчија

КАРАЏИЌ СО НАМЕРА ДА ПОБАРА ПОВТОРНО СУДЕЊЕ: „Затворските услови се погодни за некој ЏЕПЧИЈА, а не…

Поранешниот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ, кој е осуден на доживотен затвор од Хашкиот трибунал, во телефонско интервју за агенцијата ТАСС изјавил дека има намера да побара повторно судење. Караџиќ моментално