Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Џоди Лукоки

СМРТТА НА ПОРАНЕШНИОТ ФУДБАЛЕР НА АЈАКС ГО ШОКИРАШЕ ФУДБАЛСКИОТ СВЕТ – Завршил на операција,…

Фудбалскиот свет остана во тотален шок откако во медиумите беше објавена веста за смртта на младиот 29-годишен поранешен фудбалер на Ајакс, Џоди Лукоки. Според пишувањата на медиумите во Холандија, тој се здобил со смртоносни повреди на