Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

2023

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ДОМАЌИН НА ЕВРОВИЗИЈА 2023: УКРАИНА ЈА ИМА ОВАА УТЕШНА НАГРАДА!

Она за што сите се сомневавме сега е и официјално потврдено: Евровизија ќе се организира во Обединетото Кралство "во име на овогодинешните победници - Украина". Би-Би-Си ќе ја преземе улогата на домаќин на натпреварот, кој ќе се одржи

Шкотската премиерка најави нов референдум за независност: „И да го забранат, имаме план Б, ќе го…

Старџен рече дека ќе побара од новиот британски писмено одобрување за советодавниот референдум. Шкотската премиерка Никола Старџен во вторникот изјави дека шкотскиот парламент ќе донесе мерка за одржување референдум за независност од

Владата донесена Уредба за распределба на приходите од ДДВ за општините за 2023 година

Владата на денешната 55-та седница ја донесе Уредбата за методологијата за распределба на приходите од данокот на додадена вредност (ДДВ) по општини за 2023 година, информира владината прес-служба. Согласно Уредбата, Министерството за

ЕУ ја продолжи употребата на сертификатот за Ковид-19 до јуни 2023 година

Советот на ЕУ денеска даде зелено светло за продолжување на користењето на дигиталните сертификати за Ковид-19 до 30 јуни 2023 година. Проширувањето на таа регулатива ќе обезбеди дека патниците од ЕУ, како и оние од трети земји поврзани

ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ ВО 2023 ГОДИНА ЌЕ СЕ ИГРА НА СТАДИОНОТ „АТАТУРК“ ВО ИСТАНБУЛ!

Финалето на Лигата на Лигата на шампиони (ЛШ) во сезоната 2022/23 ќе се игра на стадионот „Ататурк“ во Истанбул, одлучи Комитетот за натпреварување на УЕФА, кој денеска одржа состанок во Виена по повод Конгресот на европското фудбалско