Tag: Александар Вучиќ

Вучиќ по средбата со Путин најави: Србија ќе го добие најмоќното против-тенковско оружје до крајот на годината (видео)

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по разговорот со рускиот претседател, Владимир Путин, најави дека српската армија до крајот .... 

Владимир Путин за Србија ветува прифатлива цена на рускиот гас но и дека Русија останува принципиелна со ставот кој го имаат за спорот со Косово

Рускиот претседател, Владимир Путин, денеска (четврток) на средбата со српскиот претседател, Александар Вучиќ во Сочи изјави дека ќе се .... 

Вучиќ: Сакаме да бидеме косопственици на нуклеарна централа, подготвени сме да платиме добра цена за тоа

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека пред шест дена разговарал со претседателот на Унгарија, Виктор Орбан, за отпочнување .... 

Вучиќ со Никола Димитров и Еди Рама му даваат “вештачко дишење” на Отворен Балкан по оставката на Зоран Заев

Претседателот на соседна Србија, Александар Вучиќ, во Палатата Србија денеска ги пречека вицепремиерот на нашата држава, Никола Димитров, .... 

Вучиќ од Глазгов: Ако човештвото ја загуби битката за животната средина, ништо нема да им остане на нашите деца

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека Србија знае кои се нејзините цели во борбата против климатските промени. Вучиќ ....