Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Америка

ШОКАНТНО! ОВДЕ ЗАВРШУВА ОРУЖЈЕТО КОЕ Ѝ СЕ ИСПРАЌА НА УКРАИНА?! ЕКСПЕРТ ТВРДИ: „АМЕРИКА СЕ ПОДГОТВУВА…

Се повеќе се поставуваат прашања за тоа каде всушност завршува големото количество оружје испратено во Украина. Зоран Спасиќ, директор на Центарот за соработка со азиските земји, се осврна на испраќањето оружје и посочи дека

„ШЕСТИОТ ПАКЕТ САНКЦИИ ЌЕ БИДЕ ЕВРОПСКОТО САМОУБИСТВО!“ ПУТИН: „ТОА ГО ПРАВИТЕ ПОД ПРИТИСОК НА…

Европската унија се обидува да воведе санкции врз рускиот сектор за нафта и гас од „апсолутно политички причини“ и под притисок на американските господари на блокот – изјави рускиот претседател Владимир Путин. Говорејќи на состанокот со

ПРИНЦОТ ХАРИ СО НОВАТА ИЗЈАВА ЈА ПОТРЕСЕ МОНАРХИЈАТА! Јавноста ШОКИРАНА од неговата изјава за…

Цела Велика Британија со денови ја потресува шокантното интервју кое го даде принцот Хари за американската телевизија Ен-Би-Си, во кое откри неколку неверојатни ставови кои повторно ќе го потресат кралското семејство . Знаете, домот

РАЈ ЗА ОЧИТЕ – НА СТАНИЈА И ИСПАДНАА ГАЌИЧКИТЕ! Добројевиќ уловена во МАЈАМИ во едно…

Старлетата Станија Добројевиќ со месеци времето го поминува во Америка. Во Мајами, Станија ја уловија соработниците на емисијата „Папарацо лов“ во едно предизвикувачко издание. Таа носела фустан, а гаќичките и паднале.

Блинкен: САД нема стратегија за промена на режимот во Москва

Шефот на американската дипломатија Ентони Блинкен изјавидека „Америка нема стратегија за промена на режимот во Москва“. Блинкен беше замолен од новинарите да ја коментира вчерашната изјава на американскиот претседател Џо Бајден, кој

Американците задолжени „до гуша“

Вкупниот долг на населението на САД достигна 15,6 трилиони долари на крајот на 2021 година, покажуваат денеска објавените податоци на Федералните резерви на округот Њујорк. Само во четвртиот квартал од минатата година американските

Уапсен американскиот екстремно десничарски лидер и основач на Oath Keepers: „Ова нема да помине без…

Лидерот и основач на Oath Keepers, една од најголемите, американски екстремно десничарски групи, беше уапсен во четвртокот под обвинение за „бунт“, при учество во насилниот упад во Капитол, на 6 јануари 2021 година. Ова е најтешката

Нови искри помеѓу Кина и Америка: Пекинг го обвини Вашингтон дека ја поттикнува Литванија на „БОРБА…

Пекинг денеска го обвини Вашингтон дека ја охрабрува Литванија да ја „заузда Кина“ во спорот за статусот на Тајван, откако американските власти изразија поддршка за таа членка на Европската унија, која се соочува со кинески економски

Илон Маск ги подбра и Трамп и Бајден: Лица постари од 70 години нема потреба да се во Белата куќа

Основачот на Tesla и SpaceIx, Илон Маск, смета дека луѓето во седумдесеттите години се премногу стари за да се кандидираат за високи позиции. Во очигледното „задевање“ и на американскиот претседател Џо Бајден и на поранешниот

Не купувајте продукти од белите луѓе: И годинава движењето BLM апелира до афроамериканците во САД

Повторно е сезона на празници и време е да се одлучи каде смее да се пазари и да се купува врз основа на бојата на кожата на луѓето - или така вели Black Lives Meter. Веќе седма година по ред, групата ги повикува луѓето да ги