Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Америка

Нови искри помеѓу Кина и Америка: Пекинг го обвини Вашингтон дека ја поттикнува Литванија на „БОРБА…

Пекинг денеска го обвини Вашингтон дека ја охрабрува Литванија да ја „заузда Кина“ во спорот за статусот на Тајван, откако американските власти изразија поддршка за таа членка на Европската унија, која се соочува со кинески економски

Илон Маск ги подбра и Трамп и Бајден: Лица постари од 70 години нема потреба да се во Белата куќа

Основачот на Tesla и SpaceIx, Илон Маск, смета дека луѓето во седумдесеттите години се премногу стари за да се кандидираат за високи позиции. Во очигледното „задевање“ и на американскиот претседател Џо Бајден и на поранешниот

Не купувајте продукти од белите луѓе: И годинава движењето BLM апелира до афроамериканците во САД

Повторно е сезона на празници и време е да се одлучи каде смее да се пазари и да се купува врз основа на бојата на кожата на луѓето - или така вели Black Lives Meter. Веќе седма година по ред, групата ги повикува луѓето да ги

Државата му дала ковид субвенции, тој ги потрошил на Ламборџини, Ролекс и стриптизети и заработи…

Ли Прајс Трети, 30 годишник од американската сојузна држава Тексас, во понеделникот беше осуден на затворска казна од девет години и два месеци, затоа што преку програмата на Владата на САД за финансиска помош за време на корона

По инцидентот со американските Ф-16, Јапонија бара приземјување на авионите

Вчерашниот инцидент со американскиот борбен авион Ф-16, кој исфрли два резервоари со гориво над ненаселени области во префектурата Аомори, резултираше со барање за нивно приземјување. Министерот за одбрана Нуо Киши побара привремено

ЦДЦ наложи прибирање на личните податоци на лицата кои патувале на меѓународни линии

По наредба на американските власти, авиокомпаниите се задолжени да ги предадат податоците за патниците кои до неодамна патувале во осум јужноафрикански држави, а потоа податоците ќе бидат предадени на локалните и државните здравствени

Американски магазин открива, како војската на САД планира да ја пробие руската одбрана во Крим…

Американската армија се подготвува да ја пробие руската одбрана на Крим, пишува ветеранот на НАТО Ставрос Атламазоглу во текст за „Бизнис инсајдер“. Тој цитира извадоци од извештајот на американската команда за специјални операции