Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Ана Брнабиќ

Брнабиќ: Отвараме посебна инфраструктура за борба против кибер војната

Српската премеирка Ана Брнабиќ свечено го стави во пробна работа Објектот 2 во Државниот дата центар за податоци во Крагуевац, во кој ќе бидат сместени и складирани податоци и опрема на Министерството за внатрешни работи, Министерството за

Брнабиќ: Енергетиката е наш врвен приоритет, размислуваме и за интерконктор со Северна Македонија

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ смета дека денес, 65 години после Римскиот договор, не може да се каже дека Европа е целосно економски реконструирана и интегрирана, без целосна интеграција, односно како што посочува, опфаќање на

Брнабиќ ќе учествува на Преспа форумот за дијалог 2022

Премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ утре ќе учествува на Преспа форумот за дијалог 2022 во Охрид, јави дописникот на МИА од Белград. Темата на овогодишниот форум е „Градењето на иднината на Западниот Балкан во

Премиерката на Србија тврди: “Изложени сме на притисок затоа што не воведовме санкции кон Русија!“

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, изјави дека Србија е под голем притисок бидејќи е „единствената земја во Европа“ која не воведе санкции кон Русија. „Нашиот став е целосно во согласност со меѓународното право и нашите национални

Русија ја критикуваше српската премиерка Ана Брнабиќ: „Нејзината изјава е неумесна!“

Споредувањето на односот на Русија за време на војната во Украина со однесувањето на многу земји кон Србија во 1999 и 2008 година, направено од српската премиерка Ана Брнабиќ, е неумесно, изјави портпаролката на руското МНР Марија

Премиерката на Србија вели: “Русија денес го прави она што некои други земји ни го направија во 1999…

Премиерката Ана Брнабиќ изјави дека Србија во политичка смисла „јасно се има одредено“ кон конфликтот во Украина, во согласност со принципите на меѓународното право. „Србија го избра не само својот пат, туку и патот во согласност со

ВО СКОПЈЕ ДЕНЕС СРПСКАТА ПРЕМИЕРКА, БРНАБИЌ, СЕ СРЕТНА СО МАКЕДОНСКИОТ ПРЕМИЕР КОВАЧЕВСКИ! (ФОТО)

Долгогодишните и традиционално добри билатерални односи кои дополнително се зајакнуваат од година во година, низ интензивен и пријателски политички дијалог потврден со редовни и чести средби и посети на високо ниво, беа потврдени на

Премиерката на соседна Србија, Ана Брнабиќ денес во официјална посета на Скопје

Премиерката на соседна Србија, Ана Брнабиќ денес ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. За време на посетата, Брнабиќ ќе се сретне со премиерот Димитар Ковачевски, а ќе присуствува и ќе се обрати на самитот што го

ВО СРБИЈА ЗАЧЕСТИЈА ЗАКАНИТЕ СО БОМБИ ВО УЧИЛИШТАТА! БРНАБИЌ: „ТОА Е ПОРАКА БИДЕЈЌИ НЕ Ѝ ВОВЕДОВМЕ…

Српската премиерка, Ана Брнабиќ, во вторникот рече дека честите дојави за бомби претставуваат притисок од странство врз Србија бидејќи таа не воведе санкции кон Русија по инвазијата на Украина, како што тоа го направија повеќето

Брнабиќ за резултатите од повторените избори: Народот сака Србија да биде предводена од Александар…

Премиерката на Владата на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека резултатите од вчерашните повторени избори ја покажале вистинската состојба, дека народот сака Србија да биде предводена од Александар Вучиќ и Српската напредна странка (СНС)