Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Ана Брнабиќ

Брнабиќ повторно со критики: Срамно е што никој од противниците не му честита на Вучиќ за убедливата…

Премиерката на српската техничка влада Ана Брнабиќ денеска изјави дека не гледа ништо лошо доколку не биде премиер и во следниот мандат и порача дека дефинитивно останува во Српската напредна странка (СНС), јави дописникот на МИА од

Брнабиќ лута на Ивица Дачиќ: Ги обвинувам нашите партнери од СПС што одеа на тоа да ни ги земат…

Досегашната српска премиерка и потпретседател на Српската напредна партија (СНС) Ана Брнабиќ изјави дека не знае кој ќе биде идниот премиер, како и што ќе работи во иднина, нагласувајќи дека со лидерот на СПС Ивица Дачиќ не е постигнат

Ана Брнабиќ потврди: Александар Вучиќ е претседателскиот кандидат на СНС за престојните избори во…

Потпретседателката на Српската напредна партија (СНС), Ана Брнабиќ, по седницата на Претседателството на оваа партија соопшти дека е донесена одлука да се кандидира за претседател на Србија, Александар Вучиќ. Претседателот на Собранието

Остар одговор од Ана Брнабиќ до Филип Коснет: Вучиќ го избра меѓународното право и мирот

Премиерката Ана Брнабиќ реагираше поради изјавата на американскиот амбасадор во Приштина, Филип Коснет дека Вучиќ „го избрал Путин наместо Западот“. „Вучиќ не го избра Путин во однос на Западот, ниту се крие зад некого, ниту пак тврдеше

Српската премиерка за приватниот живот, нејзината партнерка и синот: „На моите родители им…

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ за прв пат гостуваше во една ТВ емисија во која откри детали од нејзиниот приватен живот. Таа го коментираше фактот дека е првата жена што станала премиер во Србија, како и првата припадничка на ЛГБТ

Вучиќ и анегдотата за малините! Премиерката на Србија раскажа се и ги насмеа сите: Беше 6 часот…

Премиерката на соседна Србија, Ана Брнабиќ гостувајќи во познатата забавна емисијата „AmiG Show“ на една српска национална телевизија, на прашањето на водителот Огњен Амиџиќ каков е претседателот на Србија приватно, премиерката кажа една

Околу Вучиќ има неколку кругови на заштита, српскиот премиер Брнабиќ: Не ја занемаруваме заканата по…

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ вели дека во овој момент главните осомничени за планирање на атентатот на српскиот претседател Александар Вучиќ се надвор од дофатот на српските безбедносни служби. Меѓу нив има и двајца црногорски

Брнабиќ: Блиску сме да кажеме – не го сакате Рио Тинто во Србија – здраво, довидување

Српската премиерка Ана Брнабиќ рече дека владата е „блиску до одлука“ да ги поништи поранешните владини договори кои му дозволуваа на Рио Тинто да истражува литиум на запад, додека протестите и блокадите на патиштата повторно земаат замав

Брнабиќ: Бараме само Ѓоковиќ да биде преместен во куќата што ја изнајмил

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денес побара првиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ да биде префрлен од хостел во куќа што ја изнајмил до одлуката на австралиските власти за влез во таа земја. Брнабиќ за британскиот канал Скај њуз

Девојката на српската премиерка, блеска на насловната страна на престижен светски магазин:…

Секое појавување на партнерката на премиерката на соседна Србија, Ана Брнабиќ, Милица Ѓурѓиќ привлекува големо внимание во јавноста. Сега Ѓурѓиќ се појави на насловната страница на престижниот светски магазин L'Officiel Arabia, а како