Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Австалија опен 2022

Таткото на Новак Ѓоковиќ се обрати пред собраните граѓани пред Народното собрание на Србија: Не го…

Граѓаните се собраа на платото пред Народното собрание на Република Србија за да му дадат поддршка на најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ поради третманот што го има и што го доживува во Австралија, а пред присутните се обрати и

Ѓоковиќ е вакциниран !? Радмило Арменулиќ порача Новак да не прави драма и да оди во Мелбурн да го…

Славниот тениски стручњак, Радмило Арменулиќ смета дека Новак Ѓоковиќ треба да оди на Австралија опен и да ја освои својта 21ва Гренд Слем титула во кариерата. Поранешниот капитен на Дејвис куп тимот на Југославија смета дека Новак е