Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Барселона

Меси слета во Барселона, a навивачите се надеваат на негово враќање на Камп Ноу

Лионел Меси во саботата го постигна најубавиот гол во дресот на ПСЖ, а слободните денови по натпреварот ги искористи за посета на Барселона. Меси постигна гол со ножички на крајот од натпреварот против Клермон, кој ПСЖ го доби со 5:0, а

БАРСЕЛОНА НА СТОЛБОТ НА СРАМОТ – ТРОШИ МИЛИОНИ И УЦЕНУВА ИГРАЧИ! Откриени нови детали со кои…

Барселона троши милиони, носи скапи засилувања и во исто време носи огромни долгови. По новите информации кои пристигнуваат од Шпанија, клубот е на столбот на срамот. Доведоа играчи како Роберт Левандовски , Рафиња, Френк Каси

Лапорта: Наша должност е да го вратиме Меси во Барселона

"Наша обврска и одговорност е да се погрижиме тој да има многу поубав крај отколку што имаше“, вели првиот човек на каталонскиот гигант. Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта се надева дека ерата на Меси во дресот на Барселона не е

Ова не се преговори, ова е мобинг на Барселона!? Ќе предизвика ли внимание “случајот Де…

Во јануари 2019 година, Френки Де Јонг изгледаше како новото големо нешто во холандскиот фудбал што тогашниот претседател Бертомеу го плати од свој џеб за да го убеди Ајакс да им гo продаде "мозокот" во средниот ред на Каталонците, наместо

Левандовски и Бернардо Силва на чекор до Барселона

Фудбалерот на Баерн Минхен, Полјакот Роберт Левандовски и играчот на Манчестер сити, Португалецот Бернардо Силва, ќе потпишат до крајот на оваа недела договори со шпанскиот гигант Барселона. Шпанските медиуми пренесуваат денеска дека

Кеси на 6 јули ќе потпише за Барселона

Поранешниот играч од средниот ред на Милан, Франк Кеси ќе потпише договор со Барселона во среда, на 6 јули, објави „Мундо Депортиво“. Договорот на 25-годишниот фудбалер од Бтегот на Слоновата Коска со каталонскиот клуб ќе се пресметува

Бернардо Силва му кажа на агентот дека сака да игра за Барселона

Фудбалерот од средниот ред Бернардо Силва е подготвен да го напушти Манчестер сити за да замине во Барселона. За неговата желба тој веќе ги известил Хорхе Мендеш, неговиот агент, како и тренерот Хосеп Гвардиола. Според „Sport.es“,

Депај не е во плановите на Чави

На тренерот на Барселона, Чави не му се потребни услугите на Мемфис Депај. Според шпански „As“, клубот од „Камп ноу“ ги известил агентите на 28-годишниот Холанѓанец дека играчот не е вклучен во понатамошните планови на специјалистот.

Барселона ова лето ќе потроши 200 милиони евра за засилувања

Барселона планира да ангажира неколку врвни играчи за ои планира да потроши 200 милиони евра ова лето. Според „Мундо Депортиво“, со овие пари Каталонците сакаат да ги купат напаѓачот Роберт Левандовски (Баерн Минхен), дефанзивецот Жил

Најтрофејниот фудбалер во историјата остана без клуб: Барселона му заби “нож во грбот“ на Дани Алвеш…

Фудбалскиот клуб Барселона го известил одбранбениот фудбалер Дани Алвеш дека нема да му понуди нов договор, објавија денес шпанските медиуми. Алвеш во ноември минатата година како слободен играч се пресели во Барселона и беше важен