Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Белград

Поранешен полициски инспектор од Белград го објаснува необичното однесување на Матеј Периш и…

Ламбе Ѓорелијевски, поранешен инспектор на Одделението за дрога на белградската полиција, објаснува дека дејството на амфетамините е причина за дезориентираното однесување на Матеј Периш од Сплит ноќта кога исчезнал, на 30. декември

Го поврзуваа со Партизан но тој замина во Турција: Андреа Пирло го избра новиот клуб!

Легендарниот италијански фудбалер Андреа Пирло најде нова работа. Пирло по едногодишна пауза и заминување од клупата на Јувентус ќе го води турскиот клуб Карагумрук. Тој потпиша едногодишен договор со овој клуб, чиј најдобар стрелец

Министерот на Вучиќ оди во Москва: “Србија со големо задоволство ја прифати поканата, Путин даде…

„Србија со големо задоволство ја прифати поканата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров неговиот српски колега Никола Селаковиќ да ја посети Русија и веќе се дадени соодветни инструкции во таа насока“, изјави амбасадорот

Висок функционер близок до Путин се закани со интерконтинентална ракета кон земјите кои го забранија…

Веста дека Македонија, Бугарија, Романија и Црна Гора го забранија летот на авионот на првиот човек на руската дипломатија кој требаше да пристигне во дводневна посета на Белград, ја шокираше Москва. Додека Европската унија и НАТО ја

“ЖЕЛЕЗНА ЗАВЕСА“ – Захарова се огласи по повод одложената посета на Сергеј Лаворв во Белград и…

Посетата на првиот човек на руската дипломатија, Сергеј Лавров на Србија беше откажана откако земјите околу Србија рекоа дека ќе го затворат својот воздушен простор за неговиот авион, објави во неделата медиумската агенција Interfax по

Сергеј Лавров во посета на Белград: Рускиот шеф на дипломатијата во соседна Србија пристигнува на 7.…

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, ќе го посети Белград во вторник на 7 јуни. Тој ќе има средби со српскиот државен врв, а се очекува на средбата со претседателот Александар Вучиќ на маса да бидат изнесени сите

Кумата на Цеца не присустувала на роденденот на Анастасија! Откриено е поради што Вики не дошла на…

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ го прослави својот 24 роденден, а пејачката Вики Миљковиќ, кумата на Цеца Ражнатовиќ, не се појави на прославата. Бидејќи на списокот на гости се најдоа голем број познати личности, меѓу кои и жирито

Поради овие фотографии од Шијан, Кнеле и Шљука и денес се крева прашина: Тој седи сериозен, во…

Пари, слава, скапи автомобили, имаа се и не се двоумеа тоа да го покажат. Така живееја тогаш, во Србија важеа други стандарди во 90-тите, но фотографиите кои тогаш ја шокираа јавноста го будат истото чувство и сега, ако не и

Вака изгледа ќерката на Аркан која ја доби со актерката: Анѓела требало да се омажи за жестоко…

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ го прослави својот 24. роденден во ресторан во главниот град на Србија, а на списокот на гости се најдоа семејството, момчето Немања Гудељ и неговите најблиски, бројни пријатели и колеги од естрадата.

Вучиќ: „Луѓето треба да знаат дека Србите се најблиску до Македонците и обратно, така да немаме…

Српскиот претседател Александар Вучиќ на Светскиот економски форум во Давос, зборувајќи за иницијативата Отворен Балкан и Северна Македонија, во интервјуто на РТС оцени дека Србија „со Северна Македонија има извонредни односи“, јави