Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Бенфика

„Црвените“ за првпат во својата историја имаат 8 победи во низа на гостински терен

Ливерпул постави клупски рекорд синоќа по натпреварот од Лигата на шампионите против Бенфика кој го доби со 3:1. „Црвените“ за првпат во својата историја имаат осум победи на гостински терен во низа во сите натпреварувања. Покрај

Под слоганот „Натпревар за мир! Прекинете ја војната!“, Динамо Киев ќе одигра серија пријателски…

Најтрофејниот украински фудбалски клуб Динамо Киев објави дека ќе одигра серија пријателски натпревари од хуманитарен карактер против повеќе големи европски екипи, со цел да собере средства за својата држава, која е под инвазија од

Пирло може да ја предводи Бенфика

Поранешниот тренер на Јувентус, Андреа Пирло може да ја преземе Португалија, објави „Calciomercato.it“. Бенфика е заинтересирана за 42-годишниот италијански фудбалски стручњак. Претседателот на клубот Руи Коста разгледува неколку

Познат фудбалер доживеал вистински хорор: Го киднапирале по натпреварот, бил врзан пред неговото…

Репрезентативецот на Аргентина и првотимецот во екипата на Бенфика, Николас Отаменди во неделата вечерта доживеал вистински хорор. Отаменди бил киднапиран од четири-члена банда при враќањето од натпреварот во кој неговата Бенфика играше

Гол каков што досега не е виден! Соиграчите се фаќаа за глава, публиката не веруваше што гледа…

Во Лигата на шампионите во футсал, португалска Бенфика го совлада унгарски Хонвед со високи 8:3, но натпреварот ќе остане запаметен по еден неверојатен гол. Имено, играчот на Бенфика, Хосеин Тајеби ја прими