Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

берза

ПО ПРОДАЖБАТА: Скок на акциите на Твитер на берзата !

Цената на акциите на социјалната мрежа скокна за над 5,5 отсто, а пораснаа и цените на други технолошки џинови како Алфабет, Мајкрософт и Фејсбук. Сите тие компании деновиве ќе ги објават кварталните бизнис извештаи, на инвеститорите се

Блинкен: „САД заедно со сојузниците размислува за забрана на увоз на руска нафта“

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен минатиот ден изјави дека САД и нивните сојузници се во активни преговори за забрана на увоз на руска сурова нафта. „Моментално сме во многу активни дискусии со нашите европски партнери

Рускиот воен напад на Украина предизвика голем пад на берзите и раст на цените на нафтата и гасот

Рускиот воен напад на Украина денес предизвика паника на светските пазари и доведе до пад на берзите, како и раст на цените на нафтата и гасот, додека руската Централна банка мораше да интервенира поради намалената вредност на рубљата.

Светските берзи драстично паѓаат поради новата варијанта на Ковид-19

Цените на акциите на светските берзи нагло паднаа минатата недела, бидејќи склоноста на инвеститорите за поризични инвестиции падна откако беше забележанана нова, многу заразна варијанта на Ковид-19 во Јужна Африка . На Волстрит во