Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Бразил

Финалето на Судамерикана преместено во Аргентина поради претседателските избори во Бразил

Јужноамериканската фудбалска конфедерација (КОНМЕБОЛ) го премести овогодишното финале во Купот Судамерикана од бразилската престолнина во аргентинскиот град Кордоба, КОНМЕБОЛ соопшти доцна синоќа дека промената е на барање на

Бразилската полиција тврди дека не се пронајдени телата на британскиот новинар и староседелецот

Бразилската федерална полиција денеска соопшти дека не се точни информациите дека телата на британскиот новинар Дом Филипс и староседелецот експерт Бруно Переира се пронајдени во амазонската џунгла. Во соопштението на полицијата се

САД го повикаа Бразил да ги исполни своите „многу амбициозни“ климатски цели

Бразил претстави „многу амбициозни“ климатски обврски и САД се надеваат дека бразилската Влада ќе ги исполни, изјави американскиот државен секретар Ентони Блинкен. – Тоа би имало огромно значење за напорите кои мора да бидат

ОВА Е НЕВЕРОЈАТНО – Запознајте го Бразилецот кој што има 9 сопурги: “Едната ме напушти но имам…

Човек по име Артур О'Урсо стана светски познат минатата година откако сподели детали од својот необичен живот со бразилските медиуми. Тој е во врска со дури девет девојки, кои ги нарекува свои сопруги, а со оглед на тоа што сега е пред

Бразилската војска купила 30.000 таблети Виагра: “Мислевме дека лекува хипертензија!“

Бразилската морнарица и воздухопловните сили купиле повеќе од 30.000 таблети Виагра, наведувајќи дека им се потребни за лекување на пулмонална хипертензија. Меѓутоа, многумина се сомневаат во вистинитоста на ова објаснување. Политичките

Последниот трофеј е подигнат пред 20 години: Бразилците го сакаат прославениот Каталонец за тренер

Фудбалскиот сојуз на Бразил го сака Пеп Гвардиола за тренер, а тој одамна е желба на главните луѓе во бразилскиот фудбал, пренесуваат шпанските и англиските медиуми. Бразил последен пат беше светски првак пред 20 години, што е тешко да

Најмалку 14 лица загинаа во лизгање на земјиштето во Бразил

Обилните дождови во Бразил предизвикаа лизгање на земјиштето во кои загинаа најмалку 14 луѓе во областа Баикада Флуминенсе во Рио де Жанеиро. Ова го соопштија државните и локалните власти, пренесе Ројтерс. Спасувачите одговориле на

Големи поплави и лизгање на земјиштето во Бразил: Животот го загубија осум лица помеѓу кои шест…

Осум лица го загубија животот во обилните дождови кои предизвикаа поплави и лизгање на земјиштето во бразилската држава Рио де Жанеиро, помеѓу кои шест деца, додека 13 се исчезнати, соопштија тамошните власти. Невремето погоди голем дел

Оваа девојка ја има тајната за совршениот изглед: „Имам се*с двапати на ден, така ја одржувам мојата…

Фитнер инструкторката инфлуенсерка, Рут Телес (26 г.) од Бразил откри дека има многу строг режим за одржување на совршената линија, кој вклучува - сексуална диета. Таа во интервју за магазиот The Sun изјави дека „има секс два пати на

Конфликтни ставови: Бразилското министерство не ја осудува руската инвазија, потпретседателот ја…

Бразилското Министерство за надворешни работи денес издаде куса изјава, повикувајќи на „итен прекин на непријателствата и почеток на преговорите“ по руската инвазија на Украина. „Бразил повикува на итен прекин на непријателствата и