Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Чави Ернандез

ГОЛЕМИОТ ПЛАН НА БАРСЕЛОНА: НА ЛЕТО ДОАЃААТ ЧЕТВОРИЦА ОДБРАНБЕНИ ИГРАЧИ, РЕЧИСИ СИТЕ БЕСПЛАТНО!

Кога Чави Ернандез ја презеде клупата на Барселона, му беше јасно дека клубот од „Камп Ноу“ треба да претрпи речиси целосна реконструкција. Со заминувањето на Лионел Меси во ПСЖ дојде до пад во играта на

Претседателот на фудбалскиот клуб Барселона порача: Само една личност ќе одлучува за судбината на…

Во редовите на фудбалскиот клуб Барселона се уште се води дебата за тоа што ќе биде со фудбалерот Дембеле. Според последната изјава на претседателот на каталонскиот гигант, Жоан Лапорта, за тоа ќе одлучува тренерот на екипата, Чави. 

Чави се врати во Барселона: не очекува напорна работа!

Легендарниот играч на Барселона, Чави Ернандез се враќа назад на Камп Ноу, но овојпат како тренер. Неговите први изјави за враќање во Барселона новинарите ги примија на аеродромот во Доха, од каде во денеска наутро полета за Барселона.

За доаѓањето на Чави на клупата на Барселона тимот ќе треба да испалти милионска отштета!

Очекувано нов тренер на Барселона ќе биде поранешниот капитен на познатиот каталонски клуб и репрезентацијата на Шпанија Чави Ернандез. Оваа вест ја објави каталонскиот Спорт кој исто така прв ја потврди информацијата за отказот на Роналд