Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Дефект

Целата флота на Ф-35 приземјена по мистериозен дефект

Целата флота на јужнокорејски ловци Ф-35 е приземјена додека војската ги истражува причините за дефектот на опремата за слетување на авионот произведен во САД. Овој дефект го принуди пилотот да направи ризично слетување. Тренинг лет

По инцидентот со американските Ф-16, Јапонија бара приземјување на авионите

Вчерашниот инцидент со американскиот борбен авион Ф-16, кој исфрли два резервоари со гориво над ненаселени области во префектурата Аомори, резултираше со барање за нивно приземјување. Министерот за одбрана Нуо Киши побара привремено