Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Делта Сој

Малите деца имаат поблаги симптоми од омикрон отколку од делта сојот: Ризикот од хоспитализација е…

Кај многу мали деца, омикронската варијанта на коронавирусот предизвикува помалку тешка болест во споредба со варијантата делта, според една нова американска студија. Истражувачите прегледале податоци за скоро 80.000 американски деца

Директорот на СЗО вели дека е длабоко загрижен: „Комбинацијата на омикрон и делта создава случаи на…

Истовременото ширење на делта и омикронската варијанта на коронавирусот создава „цунами од случаи“, рече на прес-конференција денес генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус. „Многу сум

Овој е смртно опасен симптом на короната, рускиот епидемиолог шокираше: За неколку дена доаѓа до…

Мутацијата на коронавирусот наречена - Делта сој има посериозни последици по здравјето на луѓето, во споредба со претходните мутации од вирусот. Тоа може и да се поврзе со ниската телесна температура, која е карактеристична во нејзините