Tag: Џо Бајден

Владимир Путин и Џо Бајден утре ја остваруваат најавената онлајн средба, главна тема на разговор – Украина

Рускиот претседател, Владимир Путин во вторник ќе разговара за украинското прашање со американскиот претседател, Џо Бајден, јавуваат .... 

Падна договорот! Одреден е датум за видео-конференцијата на Путин и Бајден, познати се и темите на разговор

Помошникот на рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека видео-разговорот со американскиот претседател Џо Бајден ќе се одржи по .... 

Мора да се активира националната гарда за да се спречи овој хаос, Доналд Трамп му порача на Џо Бајден: Вакво нешто до сега се нема случено!

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп ги повика демократските градски лидери да ја ангажираат и донесат ....