Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Џо Бајден

Зад сцената на битката за најмоќното сајбер оружје на светот: “Американското разузнавање беше…

Американските разузнавачи тајно ги поддржаа плановите за купување на NSO L3Harris, приватна американска одбранбена технолошка компанија која работи со Пентагон, тивко се обиде да ја купи NSO Group, компанија која се најде на насловните

Бајден со втор негативен тест излезе од изолација на Ковид-19

Американскиот претседател Џо Бајден денеска, втор ден по ред, излезе негативен на тестот за коронавирусот и ќе се врати на своите претседателски должности и патувања, соопшти лекарот од Белата куќа. Бајден (79) повторно беше позитивен

Бајден се уште е позитивен на Ковид

Американскиот претседател Џо Бајден денеска се уште е позитивен на Ковид-19, објави неговиот лекар во соопштение од Белата куќа. Бајден „продолжува да се чувствува добро, иако повторно има продуктивна кашлица“, изјави неговиот лекар

ЏО БАЈДЕН ПОВТОРНО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ, СЕ ВРАЌА ВО ИЗОЛАЦИЈА!

Американскиот претседател Џо Бајден повторно е позитивен на корона вирусот, нешто повеќе од три дена откако доби дозвола да излезе од изолација поради претходна инфекција, соопшти Белата куќа. Лекарот од Белата куќа Кевин О’Конор рече

Лекарот на Бајден: Претседателот добро закрепнува од коронавирусот

Лекарот на Џо Бајден изјави дека американскиот претседател добро заздравува од коронавирусот. – Претседателот реагира на терапијата како што очекувавме, истакна д-р Кевин О’Конор. На Бајден му беше препишан

Здравствената состојба на Бајден се подобрува, заразен е со лесно преносливиот омикрон од видот БА.5

Американскиот претседател Џозеф Бајден веројатно се заразил со лесно пренослив сој на коронавирусот и сега има болки во телото и грлото, објави денеска неговиот лекар. Видот, познат како БA.5, е изданок на сојот омикрон што се појави

Фаучи: Ќе дадам оставка до крајот на мандатот на Бајден

Ентони Фаучи, главниот советник за здравство на претседателот на САД, изјави во интервју за Политико дека планира да даде оставка до крајот на актуелниот мандат на Џо Бајден. Во интервјуто објавено денеска, Фаучи изрази надеж дека

Бајден пристигна во Саудиска Арабија, прва средба со престолонаследникот Бин Салман

Американскиот претседател Џо Бајден, кој денеска пристигна во Саудиска Арабија, се сретна со престолонаследникот Мухамед бин Салман. Како што јавија сгтранските агенции, двајцата државници се поздравиле со стиснати тупаници.

Бајден ја потврди поддршката за создавање независна палестинска држава

Американскиот претседател Џо Бајден изјави денеска дека продолжува да го поддржува создавањето на независна палестинска држава, но додаде дека „се уште не е моментот“ за обновување на мировните преговори меѓу Израел и Палестинците.

Бајден низ Ерусалим се вози во конвој од 60 возила

Во конвојот во кој се вози американскиот претседател Џо Бајден низ Ерусалим, има дури 60 возила, јави Бета. Десетици возила денеска поминаа околу 400 метри оддалеченост меѓу хотелот „Кралот Дејвид“, каде Бајден остана со својата