Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Доналд Трамп

Трамп: САД станаа земја од третиот свет на многу начини

Светската заедница ја загуби почитта кон американскиот народ и САД, изјави Доналд Трамп, изразувајќи загриженост дека другите земји во светот повеќе не го почитуваат и не го слушаат Вашингтон. „САД стана земја од третиот свет на многу

Врховниот суд пресуди дека Бајден може да ја укине политиката за враќање на имигрантите од јужната…

Врховниот суд на САД денеска го одобри барањето на претседателот Џо Бајден за укинување на имигрантската политика од времето на претходникот Доналд Трамп за враќање во Мексико на имигрантите од Јужна Америка. Бајден вети дека ќе ги

Иран: Наскоро ги продолжуваме индиректните преговори со САД

Шефот на иранската дипломатија Хосеин Амир-Абдолахиан, на денешната заедничка прес-конференција во Техеран со високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел, најави дека наскоро ќе бидат продолжени

“НИЕ СМЕ ВО НЕВОЛЈА!“ – Доналд Трамп жестоко го критикуваше Џо Бајден: “Тој со својата…

Поранешниот претседател на Соединетите Америкнаски Држави (САД), Доналд Трамп во интервју за Newsmax уште еднаш најави дека ќе се кандидира на претседателските избори во 2024 година и, меѓу другото, ја критикуваше работата на претседателот

Дали најбогатиот човек на планетата ќе одлучи кој ке биде новиот претседател на САД !? Илон Маск:…

Извршниот директор на компанијата Tesla и еден од најбогатите луѓе на планетата, Илон Маск, изјави дека може да го поддржи гувернерот на Флорида, Рон Де Сантис на претседателските избори во 2024 година и предвиде "масовен црвен бран" за

Започна сослушувањето за нападот на Капитол: Доналд Трамп обвинет за обид за државен удар! Неговата…

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави (САД), Доналд Трамп го организираше минатогодишниот бунт во Капитол во обид за државен удар, изјавија конгресните истражители за време на сослушувањето за нападот на Капитол, што

ИЛОН МАСК ГО “МЕНУВА ДРЕСОТ“: “Повеќе нема да гласам за демократите, тие станаа партија на омраза и…

Милијардерот Илон Маск, најбогатиот човек во светот и извршен директор на компанијата Тесла, во средата изјави дека досега гласал за демократите, но дека во иднина ќе гласа за републиканците. „Демократите станаа партија на поделби и

„БЛЕСКАВ“ УМ: ТРАМП САКАЛ ПОЛИЦИЈАТА ДА ИМ ПУКА ВО НОЗЕТЕ НА ДЕМОНСТРАНТИТЕ, КАКО И ДА ГИ ЗАТВОРИ…

Објавени се непознати и барем неочекувани детали од четиригодишниот мандат на поранешниот американски претседател во Белата куќа. ТИЕ БЕА СОРАБОТНИЦИ ... ДОНАЛД ТРАМП И МАРК ЕСПЕР, ПОРАНЕШЕН МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА НА САД Доналд

Поранешната прва дама на САД навести дека би можела да се врати во Белата куќа: “НИКОГАШ НЕ ВЕЛИ…

Меланија Трамп, поранешната прва дама на Соединетите Американски Држави (САД), во неделата во интервју за телевизијата Fox навести дека би можела да ја врати Белата куќа односно „свој дом“, пишува CNN. „Мислам дека направивме многу во

ДОНАЛД ТРАМП ТВРДИ ДЕКА ИЛОН МАСК НЕМА ДА ГО КУПИ ТВИТЕР!

Доналд Трамп, поранешниот претседател на САД, на социјалната мрежа Truth Social напиша дека нема шанси најбогатиот човек на светот, Илон Маск, да го купи Твитер. „Нема шанси Илон Маск да го купи Твитер по таа апсурдна цена, особено