Tag: Donald Trump

Објавен планот на Америка за вакцина против короната: Трамп ги чека првите вакцини пред изборите во ноември!? Ќе бидат бесплатни!

Американската влада денес објави дека ќе започне со дистрибуција на вакцината ковид-19 во рок од еден ден од добивањето на…

Вучиќ се предомисли: Сака да се повлече од потпишаното во Вашингтон. Белата куќа му прати порака: Америка не сака да ја влечат за нос!?

Договорот меѓу Србија и Косово под покровителство на САД, кој беше инициран од администрацијата на Доналд Трамп, сега почнува да…

Конечно Трамп одговори што мисли за Кабала и дали QAnon треба да го спаси светот од длабоката држава!?

Американскиот претседател Доналд Трамп, минатата недела, конечно го коментираше десничарското движење засновано на сè попопуларната теорија ....