Tag: Емануел Макрон

Емануел Макрон обвиент за навреда на Борис Џонсон поради изјавата: Тој е кловн и се претвара во циркус!

Францускиот претседател, Емануел Макрон наводно го навредил премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон минатата недела, за време на неговата .... 

Хрватската пејачка Тереза ​​Кесовија доби покана за вечера во Париз директно од Емануел Макрон!

Беше убав ден за паметење – изјави Тереза ​​Кесовија (83), хрватска пејачка која беше помеѓу гостите собрани од хрватскиот премиер, Андреј .... 

Градоначалникот на Загреб мета на критки за време на пречекот на францускиот претседател Емануел Макрон

Претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ денеска во Хрватска го прими францускиот претседател Емануел Макрон, што воедно преставува .... 

Емануел Макрон пристигна во официјална посета на Хрватска: неправедно е што сум првиот француски претседател кој е во посета на Хрватска

Францускиот претседател, Емануел Макрон, синоќа пристигна во прва официјална посета како претседател на француска држава во Хрватска. Официјален .... 

Како Емануел Макрон ја освои 25 години постарата сопруга Брижит!? Пишувал еротски роман, зборуваат на секој час и не заспиваат додека не разговараат

Биографијата на францускиот претседател, Емануел Макрон (43) открива детали за неговата врска со 25 години постарата сопруга Брижит Макрон .... 

Брижит Макрон шокирана од негативните коментари упатени кон неа: Ние не сме типичен пар поради разликата од 24 години со Емануел, ама овие коментари не ги разбирам!

Брижит Макрон (68) во интервју за Ле Монд откри дека одамна била свесна дека нејзиниот брак не е типичен, но дека…

Емануел Макрон навистина има стил: презентирана новата претседателска лимузина, делува импресивно (фото/видео)

Имавме повеќе можности да ги видиме како изгледаат американските, руските и кинеските претседателски автомобили, а сега за .... 

Легијата на честа за Ангела Меркел, Макрон ја испрати во пензија со најдобро француско вино

Францускиот претседател Емануел Макрон и го врачи Големиот крст – Легијата на честа, на германската канцеларка во заминување Ангела ....