Tag: Франција

Францускиот „Трамп“ во трка за претседател на изборите следната година! Политичар познато по скандалозни изјави и недолични однесувања (фото/видео)

Контроверзниот француски новинар и писател, Ерик Земур најави дека ќе се кандидира за претседател на државата следната година. Во десет-минутното .... 

Емануел Макрон обвиент за навреда на Борис Џонсон поради изјавата: Тој е кловн и се претвара во циркус!

Францускиот претседател, Емануел Макрон наводно го навредил премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон минатата недела, за време на неговата .... 

Ова досега го немате видено, летечко Рено четири е вистинска атракција. Има место само за еден патник и личи на дрон (видео)

Легендарното Рено четири, годинава слави 60 години постоење, а во тој дел е направена и летечка верзија на овој автомобил. Рено…