Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

фудбал

Размазената ѕвезда подивеа поради прекршеното ветување! На повидок е невиден хаос: Тимот не го…

Очајна атмосфера владее во соблекувалната на Пари Сен Жермен. Килијан Мбапе драстично го промени своето однесување откако потпиша нов договор со парижаните! Младиот ас премногу полета и тоа воопшто не им се допаѓа на

Големото срце на Мохамед Салах: Помага во обновата на црквата уништена од пожарот

Репрезентативецот на Египет и првата ѕвезда на Ливерпул Мохамед Салах ја воодушеви јавноста откако беше објавено дека донирал 156.634 долари за да помогне во обновата на црквата во Гиза, Египет. Црквата е уништена од пожар во кој

Роналдо проговори и се закани: Сите ќе ја знаат вистината

На својот Инстаграм се огласи асот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо - "Сите ќе ја знаат вистината кога ќе дадам интервју за неколку недели. Медиумите кажуваат лаги. Имам тефтер и во последните месеци од 100 вести

ПСЖ е заинтересиран за Рашфорд, преговорите со неговите застапници се одвиваат добро

ПСЖ сака да го ангажира напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд во тековниот преоден рок. Парискиот клуб со неговите претставници разговара за можен трансфер на 24-годишниот напаѓач. Преговорите се одвиваат добро,

Елиот останува во Ливерпул уште пет години

Ливерпул најави продолжување на договорот со играчот од средниот ред Харви Елиот за една година. Новиот договор со 19-годишниот Англичанец ќе важи до крајот на јуни 2027 година. Претходниот договор беше пресметан до крајот на јуни 2026

Бенитез: Милан во моментов е инфериорен во однос на Интер и Јувентус

Шпанскиот фудбалски стручњак и поранешниот тренер на Наполи, Рафаел Бенитез го сподели своето мислење за фаворитите во Серија А во сезоната 2022/23. Според 62-годишниот Шпанец, Милан е инфериорен во однос на Интер и Јувентус по шансите

Меси слета во Барселона, a навивачите се надеваат на негово враќање на Камп Ноу

Лионел Меси во саботата го постигна најубавиот гол во дресот на ПСЖ, а слободните денови по натпреварот ги искористи за посета на Барселона. Меси постигна гол со ножички на крајот од натпреварот против Клермон, кој ПСЖ го доби со 5:0, а

Полноќна бомба – Барса “тргна” по Меси, Аргентинецот денеска слета во Каталонија! (фото)

Онаму каде што има чад, има уште поголем оган кога е во прашање работата на новото раководство на Барселона, кое веќе подготвува терен за враќање на Лионел Меси! Ова не е тајна, бидејќи веќе извесно време, преку разни интервјуа, Џоан

Фудбалер ја пропушти сопствената венчавка поради натпреварот, на свадбата морал да го заменува…

Новиот напаѓач на фудбалскиот клуб Малме, Мохамед Буја Турај ( Mohamed Buya Turay) ја пропушти сопствената венчавка за да дебитира за шведскиот клуб во квалификациите за Лига Европа против Диделанг. Како што пренесуваат

Јувентус без Шчесни три недели

Војчех Шесни ќе пропушти околу три седмици поради повреда на бутниот мускул. Голманот на Јувентус се чувствуваше непријатно на пријателскиот натпревар со Атлетико (0:4) на крајот од првото полувреме и беше заменет на паузата.