Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Георгина Родригез

По трагичната загуба на нивниот син, Кристијано Роналдо и неговата љубовница го открија преслаткото…

Љубовницата на славниот фудбалер Кристијано Роналдо, Георгина Родригез, ја сподели со обожавателите радосната вест дека својата неодамна родена ќерка ја нарекле Бела Есмералда. 28-годишната манекенка на социјалната мрежа Инстаграм

ПРОТЕКОА НОВИ ДЕТАЛИ – Неколку часа пред загубата на синот, Роналдо и Георгина заедно со…

Медиумите ширум светот пишуваат за покојниот син на Кристијано Роналдо и неговата преживеана сестра близначка. Имено, Роналдо и неговата партнерка Георгина Родригез биле скршени, а деталите од трагедијата се уште не се познати на јавноста.

Сестрата на Роналдо сподели емотивна порака која и го скрши срцето: “Момчето веќе е во скутот на…

Откако фудбалерот Кристијано Роналдо на социјалните мрежи откри дека тој и неговата свршеница Георгина Родригез изгубиле едно од нивните близнаци по раѓањето, неговата сестра Катја Авеиро одговори со

МАЈКАТА НА РОНАЛДО “СКРШЕНА“ – “Нема зборови со кои може да се опише оваа БОЛКА!“ (фото)

Голема тага во семејството на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Кристијано Роналдо. Славниот Португалец на својот Инстаграм профил сподели дека едното дете од близначката бременост на неговата невенчана сопруга Георгина

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО СЕМЕЈСТВОТО НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО – Фудбалерот го изгуби својот новороден…

Имено, денес славниот Португалец објави дека неговиот син починал при породување. Кон крајот на октомври минатата година, Роналдо и неговата Георгина среќно објавија дека очекуваат близнаци, ќерка и син. Но за

Кристијано Роналдо стави крај на озборувањата: Фудбалската ѕвезда откри дали ќе се ожени со неговата…

Иако сите мислеа дека мајката на Кристијано Роналдо се обидува да го одврати нејзиниот син да се омажи за Георгина Родригез, тој сега конечно зборуваше кога би можеле да заѕвонат свадбените ѕвона. Иако изгледа дека парот живее во

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НОВОТО „ЧУДОВИШТЕ“ НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ВО ГАРАЖАТА, ГЕОРГИНА МУ ГО ПОДАРИ ЗА 37.…

Кристијано Роналдо е познат како љубител на брзи и моќни автомобили, а неговата колекција на четири тркала е навистина импресивна. Во гаражите на напаѓачите на Манчестер Јунајтед има три Ферари, две Ламборџини, две Бугати, два

Иако изгледа дека живее луксузно и удобно, животот не секогаш бил „мед и млеко“ за мајката на…

Марија Долорес, мајката на еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо, живееше прилично затворен и мистериозен живот додека не се појави на социјалните мрежи пред две години. Денес таа на социјалната мрежа Инстаграм

Љубовта на Роналдо предизвика потрес на интернет! Му остави коментар на Меси под објавата кој…

Лионел Меси или Кристијано Роналдо, тешко е да се одлучи кој е подобар фудбалер, па суштинскиот заклучок се носи врз основа на личните достигнувања. Сепак, Меси има седум златни топки, две повеќе од Роналдо, а тоа секогаш предизвикува

Георгина објави фотографија од ултразвук, коментарот на Роналдо собра илјадници лајкови (фото)

Кристијано Роналдо (36) и неговата свршеница Георгина Родригез (27) неодамна објавија дека нивното семејство ќе стане побогато за уште два члена. Имено, Георгина е бремена со близнаци, а среќната вест им ја потврдија и