Tag: Германија

Детали за божиќниот карантин во Германија: Додека другите ќе слават, невакцинираните Германци ќе ја дочекаат Новата година во темнина и тишина

Ќе имаме божиќнен карантин за невакцинираните, изјави германската канцеларка во заминување Ангела Меркел во четвртокот по состанокот .... 

Заминување во пензија со стил! Ангела Меркел испратена на спектакуларен начин: факели, свечени униформи, црвени ружи и омилените песни на една од најмоќните жени во светот (фото/видео)

Со музички и воени почести Германија вчера вечерта се збогува со Ангела Меркел. По 16 години како германска канцеларка, Ангела…

Што предвидува „новата ера“ за Германија ? Легализација на марихуаната, полесно доаѓање до држвјанство, поефтини станови !?

За прв пат по 16 години, Германија ќе има левичарска влада и нов канцелар, Олаф Шолц, социјалдемократ кои ќе ја…