Tag: Хрватска

Ѓоковиќ пред полуфиналниот дуел на Дејвис купот порача: Ова не е обичен натпревар, играа Србија и Хрватска

Со победата над Казахстан во рамки на Дејвис купот, репрезентацијата на Србија обезбеди полуфинална пресметка со репрезентацијата на Хрватска, .... 

Хрватската пејачка Тереза ​​Кесовија доби покана за вечера во Париз директно од Емануел Макрон!

Беше убав ден за паметење – изјави Тереза ​​Кесовија (83), хрватска пејачка која беше помеѓу гостите собрани од хрватскиот премиер, Андреј .... 

Градоначалникот на Загреб мета на критки за време на пречекот на францускиот претседател Емануел Макрон

Претседателот на Хрватска, Зоран Милановиќ денеска во Хрватска го прими францускиот претседател Емануел Макрон, што воедно преставува .... 

Емануел Макрон пристигна во официјална посета на Хрватска: неправедно е што сум првиот француски претседател кој е во посета на Хрватска

Францускиот претседател, Емануел Макрон, синоќа пристигна во прва официјална посета како претседател на француска држава во Хрватска. Официјален .... 

Во Хрватска се воведува нов режим, сите болници прераснуваат во ковид центри! Ситуацијата пред ескалација

На вчерашната средба на експертската група задолжена за коронавирусот во хрватското Министерство за здравство, покрај зголемувањето на ....