Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

инцидент

Адеми: Жалам за инцидентот, очекувам ваквите ситуации да не бидат поттик за судир во Собранието

Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Арбер Адеми денеска изрази жалење за вчерашниот инцидент на седницата на комисијата и очекува ваквите ситуации да не бидат поттик за судир во Собранието. – Пред сѐ, жалам за она

Незапаметен инцидент во познатитот музеј Лувр: Младо момче преправено во старица скокнал од…

Видео снимката направена во музејот Лувр во Париз покажува маж преправен во жена, со кармин на усните и перика, како им кажува на луѓето „да мислат на планетата“ додека изведува напад на најпознатиот портрет на светот, Мона Лиза од

Со џебно ноже ја избодела жената во судницата: Нови детали за нападот во судот во Врање, се огласи и…

Обвинетата Т.М со џебно ноже ја избодела М.М.(31) на денешното рочиште во Основниот суд во Врање, пишува Блиц. Постапката меѓу двете жени трае од 2021 година, поради нанесување лесни телесни повреди - вели изворот. Детекторот за

Откриена причината за конфликтот кај Ушче! Се огласи синот на изудираниот маж: „Сѐ започна кога…

Синоќа пред ресторан кај Ушче се случил инцидент, а видеото брзо беше објавено на социјалните мрежи. На видеото се гледа како девојка удира маж кој се обидува да се тргне и побегне, додека другите девојки се смеат.

СКАНДАЛ – Припадник на безбедносниот тим на Бајден уапсен во Јужна Кореја поради пијан испад

Членот на безбедносниот тим на претседателот на Соединетите Американски Држави (САД), Џо Бајден беше уапсен во петокот во Сеул, откако беше обвинет дека нападнал јужнокорејски државјанин во пијана состојба еден ден пред посетата на Бајден,

ИНЦИДЕНТ ВО СЕВИЉА: УАПСЕНИ ПЕТ НАВИВАЧИ НА АЈНТРАХТ! (ФОТО)

Пет навивачи на Ајнтрахт Франкфурт се упасени доцна вчеравечер во Севиља, откако околу 200 германски навивачи нападнале приврзаници на Глазгов Ренџерс пред вечерашното финале во Лига Европа. Локалната полиција соопшти дека станува

НЕНОРМАЛНА БРЗИНА! БУКВАЛНО ПОЛЕТА ВО ВОЗДУХ: СЕ УДРИЛ ВО ЗГРАДАТА СО БРЗИНА ОД 113 КИЛОМЕТРИ НА…

Уште една бизарна сообраќајна несреќа се случила во САД, во која учествувало возило „тесла“. Иако во слични несреќи на американскиот електричен автомобил, возачите најмногу го обвинуваат автопилотот за несреќата, засега нема индиции

ИНЦИДЕНТ ВО ИЗРАЕЛ: Непосредно пред полетувањето на сите патници почнале да им стигнуваат фотографии…

Боингот 737 на турската авиокомпанија AnadoluJet го напушти аеродромот Бен Гурион во Израел со пет часа задоцнување, бидејќи на патниците во авионот им биле испратени фотографии од авионска несреќа непосредно пред планираното

ИНЦИДЕНТ ВО ПОЛСКА: Рускиот амбасадор посипан со ЦРВЕНА БОЈА за време на положувањето цвеќе во…

За време на прославата на Денот на победата над фашизмот во Полска, во главниот град на оваа земја се случи инцидент во кој рускиот амбасадор беше облеан во црвено. Имено, според руските медиуми, амбасадорот на Руската Федерација во

Руски воен авион влегол во шведскиот воздушен простор!

Руски воен авион накратко го нарушил шведскиот воздушен простор, соопшти шведската армија, пренесува Хина. Авионот АН-30 претходната вечер прво бил источно од данскиот балтички остров Борнхолм, а потоа почнал да лета кон шведската