Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Индија

Бензин врз огнот: Американската војска ќе вежба со Индија долж кинеската граница – Се чека…

Американската и индиската армија кон средината на октомври ќе одржат заеднички воени вежби во индиската држава Утараханд. Оваа индиска сојузна држава се наоѓа на северот на земјата, граничи со Тибет, Непал и индиските сојузни држави

Индиец 41 година се преправал дека е исчезнат син на земјопоседник и го распродавал неговиот имот

Судот во Индија испрати еден маж во затвор откако беше прогласен за виновен затоа што се претставувал како син на богат земјопоседник. Во февруари 1977 година, тинејџер исчезна на враќање од училиште во источната држава Бихар.

Кинезите вода да им носат – Изградија 75 километри автопат за пет дена: “Го срушивме…

На проектот работеле 720 луѓе, а се завршило за 105 часа и 33 минути. Работата која во некои земји трае неколку месеци, години, дури и децении, Индијците ја завршија за помалку од пет дена! За само 105 часа и 33 минути изградија

Русија заработи речиси 100 милијарди долари од извозот на нафта и гас во првите 100 дена од војната:…

Русија заработила речиси 100 милијарди долари од извозот на нафта и гас во првите 100 дена од војната во Украина, се вели во извештајот на Независниот центар за истражување на енергија и чист воздух (CREA). Приходите се намалија од

Најмалку шестмина загинати при експлозија во фабрика во Индија

Најмалку шест луѓе загинаа, а 20 се повредени во денешната експлозија во хемиска фабрика во северниот индиски округ Хапур. Несреќата се случила откако експлодирал котел во индустриски објект во Даулан, на 60 километри оддалеченост од Њу

ОСУЕТЕНИ НАМЕРИТЕ НА БАЈДЕН: ДРАСТИЧЕН ПОРАСТ НА ИЗВОЗОТ НА РУСКА НАФТА ЗА ОВАА ЗЕМЈА, ГИ ОТФРЛИЈА…

Извозот на руска сурова нафта во Индија се зголеми на 277.000 барели дневно (bpd) во април, во споредба со 66.000 барели дневно во претходниот месец, што сега е речиси петпати поголемо, пишува Ројтерс, цитирајќи податоци од трговски

ИНДИЈА ОВАА ГОДИНА БИ МОЖЕЛА ДА ИМА НАЈГОЛЕМ ЕКОНОМСКИ РАСТ ВО СВЕТОТ!

Искушенијата и трансформацијата на индиската економија доживуваат квалитет кој потсетува на Америка од 19 век. Се создава огромен национален пазар кој може да создаде предуслови Индија оваа година да биде земја со најбрз економски

МОСКВА ГЛУМИ ЖРТВА – ЛАВРОВ: „ЗАПАДОТ НА РУСИЈА Ѝ ОБЈАВИ ЦЕЛОСНА ХИБРИДНА ВОЈНА! ПОСЛЕДИЦИТЕ…

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, во саботата изјави дека Западот објавил „целосна хибридна војна“ против Русија и дека е тешко да се предвиди колку долго ќе трае. Во говорот на 80. ден од руската инвазија на

Индија бара Русија да ѝ продава нафта за помалку од 70 долари за барел!

Индија се обидува да добие поголем попуст на нафтата од Русија за да го компензира ризикот од бизнисот, додека другите купувачи се оддалечуваат од купување руска нафта. Според Блумберг од доверливи извори, Индија се обидува да

Најмалку 11 загинати од струен удар во Индија, возилото во кое биле удрило во надземен далновод и се…

Најмалку 11 лица, меѓу кои две деца, загинаа од струен удар во јужна Индија. Тие настрадале кога возилото во кое биле удрило во надземен далновод и се запалило, соопштија надлежните служби. За време на инцидентот во државата