Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

исхрана

Поради овие навики во исхраната, побрзо стареете

Стареењето е неизбежен дел од животот. Не постојат сигурни начини за спречување на стареењето, но има некои работи што можеби ги правите и кои го забрзуваат процесот на стареење.Ако сте од оние кои го прифаќаат процесот на стареење и

САКАТЕ ДА ДРЖИТЕ ДИЕТА БЕЗ ДА СЕ ВОЗДРЖУВАТЕ ОД ЈАДЕЊЕ БЛАГО? ПРОЧИТАЈТЕ ГИ СЛЕДНИВЕ СОВЕТИ КОИ ЌЕ…

Многу строги диети наметнуваат ограничување за јадење слатки, но некои стручњаци сметаат дека тоа не е вистинскиот пристап и дека доведува до лоши ефекти. Затоа, ако човекот има желба да касне нешто слатко, треба да ѝ се препушти на

ТАЈНИТЕ НА ЧУДЕСНАТА ФОРМА НА ХАЛАНД: Јаде шест пати дневно, знае да се почести само во родниот…

Откако беше официјализиран неговиот трансфер во Манчестер Сити, Ерлинг Халанд стана уште поважен за медиумите во Англија кои конкретно ја истражуваа тајната на неговата физичка форма. Од самиот почеток на кариерата Халанд бележи

СЕНДВИЧИТЕ САМИ ПО СЕБЕ НЕ СЕ ШТЕТНИ: Познатата нутриционистка ги разјасни нештата, а еве на што…

Брзо приготвената храна не е секогаш штетна, смета доктор Маргарита Арзумањан, руска нутриционистка и гастроентеролог. При изборот на храна за појадок, важно е да се внимава на неговиот состав. Според докторката, идеален начин за

СОФИЈА ВЕРГАРА ОТКРИ КАКО СО ДЕЦЕНИИ ЈА ОДРЖУВА СОВРШЕНАТА ФИГУРА: Тврди дека овој начин на исхрана…

Ретко кој може да остане рамнодушен на нејзината убавина и сексапил. Меѓутоа, холивудската актерка, Софија Вергара, покрај тоа што е една од најубавите жени на светот, минатата година беше прогласена и за најплатена актерка. Покрај

ТИЈАНА ДАПЧЕВИЌ НИКОГАШ ПООСЛАБЕНА: Пејачката исфрлила од исхраната само три производи и ослабела…

Тијана Дапчевиќ (45) денес може да се пофали со витка линија, но во еден момент од животот тежела дури 115 килограми. Пејачката вели дека по породувањето имала 45 килограми вишок, но открила и како да успее да ослабе. Тијана

КАРДИОЛОГ ОТКРИ ДИЕТА СО КОЈА ЗА ДВЕ НЕДЕЛИ МОЖЕ ДА НАМАЛИТЕ ДО 10 КИЛОГРАМИ: Овој режим на исхрана…

Со дебелината доаѓаат и сите болести. Голема е веројатноста млади да се здобиете со срцеви проблеми, дијабетес или срцев или мозочен удар доколку сте дебели. За да бидете здрави, треба да одржувате нормална тежина. Ако сакате да

Социјалната анксиозност, позната уште како и социјална фобија, може да се надмине со посебна исхрана

Анксиозноста е интензивна, прекумерна и трајна загриженост и страв поврзани со секојдневните животни ситуации, а може да биде предизвикана од повеќе фактори. Постојат методи кои помагаат да се надмине таа состојба. Исхраната е една од

Јелена Ѓоковиќ си ја отвори душата – сопругата на најдобриот тенисер конечно призна: “Се…

Јелена Ѓоковиќ, покрај тоа што е сопруга на најдобриот тенисер, таа е и синоним за здрав живот, а таа е декларирана веган и со години се придржува на строга диета без месо, млеко и шеќер. Многумина не знаат зошто Јелена Ѓоковиќ е веган,

Откриено како се храни Меган Маркл! Еве како војвотката од Сасекс ја одржува својата совршена…

По победата на Ана Ѓуриќ - Констракта на овогодинешниот избор за песна на Евровизија во соседна Србија, нејзиното име стана едно од најчесто зборуваните на овие простори, а можеби и пошироко. Познатиот стих во песната која ќе ја