Tag: Израел

Мосад кренал во воздух израелски нуклеарен центар. Во акцијата учестувале израелски научници кои биле прелажани и се обвинети за саботажа (видео)

The Jewish Chronicle објави дека израелската разузнавачка служба (Мосад) регрутирала тим ирански нуклеарни научници на почетокот на оваа година .... 

Хакирани телефоните на американски функционери: Шпионски софтвер на израелска компанија бил користен за операцијата

Шпионски софтвер на израелската компанија НСО Група (NSO Group) бил користен од наводно непознато лице за хакирање на телефоните на…

Израел сериозно се подготвува за воен конфликт со Иран, Тел Авив се плаши од нуклеарните планови на Техеран

Високиот израелски безбедносен претставник изјави дека земјата се подготвува за можен вооружен конфликт со Иран и неговите сојузници. Началникот ....