Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Калифорнија

Авион удри во камион на автопат и се запали, нема повредени: “Избегната е трагедија“ (видео)

Мал авион слетал на автопат во Калифорнија во вторникот, удрил во камион полн со луѓе и се запалил, а во драматичниот настан нема повредени. Авионот се урнал на автопат во округот Риверсајд во близина на авенијата Линколн нешто по

Пожар во Калифорнија, евакуирани 2.000 луѓе

Пожарот во северниот дел на Калифорнија, во близина на границата со Орегон, принуди 2.000 жители да се евакуираат, соопштија денеска претставници на локалните власти. Пожарот, кој избувна во петокот, изгоре голем број куќи и

Мексиканскиот верски лидер познат како “Апостолот на Исус Христос“ осуден на 16 години затвор за…

Насон Хоакин Гарсија, 53-годишен водач на евангелистичката организација „Светлина на светот“ основана во Мексико, беше осуден во средата на 16 години и осум месеци затвор за сексуално злоставување на три девојчиња во Калифорнија.

Сакате да го извадете кондомот за време на односот без согласност на вашиот партнер !? Во оваа…

Во Калифорнија повеќе не е легално да се вади кондомот без согласност на партнерот, пишува CNN. Имено, гувернерот на Калифорнија, Гевин Њусом потпишал предлог-закон со кој Калифорнија ќе стане првата сојузна држава на САД која законски

Во светот на богатите: Папараци ја уловиле Џенифер Лопез додека била на шопинг. Пејачката…

Џенифер Лопез веќе почна со опремување на новата куќа што таа и Бен Афлек неодамна ја купија во Лос Анџелес за 50 милиони долари. Имено, папараци ја уловиле во продавница за мебел во Калвер Сити, Калифорнија, САД, како што

Трнливиот пат до успехот на Џесика Честејн

Добитничката на последниот „Оскар“ за најдобра женска главна улога, за филмот „Очите на Теми Феј“, Џесика Честејн мина трнлив пат во животот за да стане една од најбараните, најплатените и најпочитуваните актерки во Холивуд. Во 2012

Му родила дете на својот силувач, а потоа открила дека нејзиниот сопруг ја изневерувал со маж цели…

Жена која зачнала откако била силувана на 17-годишна возраст го опиша длабокото разочарување што го почувствувала кога за нејзиниот сопруг со кој била во брак 17 години - и кој нејзиното дете го одгледал како свое - открила дека е

“Кралицата ќе умре без никогаш да ја види нејзината правнука која ГО добила името по…

Кралското семејство е потресено од нова драма во која принцот Хари и неговата баба, кралицата Елизабета Втора, повторно се во центарот на вниманието. Имено, обезвластениот војвода од „Sussex“ не сака да дојде во Велика Британија освен

Драма во Сан Диего: Авион се сруши во населено место (видео)

Мал патнички авион се урнал во населена населба во округот на Сан Диего, Калифорнија, во близина на градот Ел Кајон. Американските медиуми јавуваат дека засега не се познати деталите за несреќата, како и дали има жртви од падот на

Илон Маск: Продадов доволно акции за да си го исполнам даденото ветување

Извршниот директор на компанијата Тесла, Илон Маск, вели дека продал доволно акции за да го исполни ветувањето што го дал дека ќе продаде 10 отсто од акциите што ги поседува во највредната автомобилска компанија во светот. Милијардерот,