Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Ким Џонг Ун

Бајден не е загрижен: „Подготвени сме на сѐ што прави Пјонгјанг!“

Американскиот претседател, Џо Бајден, изјави дека не е загрижен за новите нуклеарни тестови во Северна Кореја, кои би можеле да следат по пауза од речиси пет години. „Подготвени сме за се што прави Северна Кореја“, рече Бајден за

Започна Азиската турнеја на Џо Бајден – Претседателот на САД пристигна во Јужна Кореја: Ќе…

Претседателот на Соединетите Американски Држави (САД), Џо Бајден пристигна во петокот во Јужна Кореја, првата станица од неговата турнејата низ Азија. Бајден слета во американската воздухопловна база Осан јужно од Сеул. Тој треба да

ЕРУПЦИЈА НА КОВИД-19: Ким Џонг Ун ја мобилизираше војската, испрати 11.000 здравствени работници да…

Северна Кореја ја мобилизираше својата војска да дистрибуира лекови и да распореди повеќе од 10.000 здравствени работници за да ги лоцираат пациентите во екот на борбата со бранот на вирусот Ковид-19, објави во вторникот државниот медиум

НИКОМУ НЕ МУ Е ЈАСНО ШТО СЕ СЛУЧУВА – Во Северна Кореја бројот на заразени со Ковид-19 надмина…

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за вирусот Ковид-19 во главниот град Пјонгјанг во борбата против првата потврдена епидемија во земјата, објавија државните медиуми.

КИМ ЏОНГ УН ВО ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ – Северна Кореја пријави 21 смртен случај од Ковид-19, една…

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун изјави дека ширењето на Ковид-19 ја довело земјата во „големи превирања“ и повика на сеопфатна битка за надминување на епидемијата, по 21 нов смртен случај еден ден претходно. Северна Кореја оваа

НОВА ЗАКАНА ОД КИМ ЏОНГ УН !? Северна Кореја истрела три нови балистички ракети – загриженост…

Северна Кореја истрела три балистички ракети со краток дострел во морето, тврдат властите во Јужна Кореја и Јапонија.  Северна Кореја истрела ракети само неколку часа откако државата објави дека го забележала првиот случај на вирусот

Северна Кореја официјално го потврди првиот случај на заразен со вирусот Ковид-19: “Ова е позаразна…

Северна Кореја официјално го потврди првиот случај на појава на вирусот Ковид-19 во земјата во четвртокот, а државните медиуми објавија дека во Пјонгјанг е откриена позаразна подваријанта од видот омикрон познат како БА.2. „Најголемата

Лидерите на Северна и Јужна Кореја размениле „писма на пријателство“.

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и јужнокорејскиот претседател во заминување Мун Џае-ин размениле „писма на пријателство“, јави севернокорејската државна новинска агенција КЦНА, а потврди и канцеларијата на Мун. Во своето писмо,

Новите снимки од Северна Кореја ги загрижуваат експертите: “ОВА Е ЗНАК ДЕКА ТЕСТИРААТ НУКЛЕАРНО…

Северна Кореја објави дека „успешно тестирала ново оружје“, за кое тврди дека значително ќе го подобри нуклеарниот капацитет на земјата, објави BBC. Објавените фотографии покажуваат дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун

Ким Џонг Ун надгледуваше пробно тестирање на ново тактичко оружје (ВИДЕО)

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го надгледуваше успешното пробно тестирање на новото тактичко оружје, важно за подобрување на ефикасноста на тактичките нуклеарни операции, објавија севернокорејските државни медиуми. „Новиот