Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

коронавирус

ЏО БАЈДЕН ПОВТОРНО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ, СЕ ВРАЌА ВО ИЗОЛАЦИЈА!

Американскиот претседател Џо Бајден повторно е позитивен на корона вирусот, нешто повеќе од три дена откако доби дозвола да излезе од изолација поради претходна инфекција, соопшти Белата куќа. Лекарот од Белата куќа Кевин О’Конор рече

Лекарот на Бајден: Претседателот добро закрепнува од коронавирусот

Лекарот на Џо Бајден изјави дека американскиот претседател добро заздравува од коронавирусот. – Претседателот реагира на терапијата како што очекувавме, истакна д-р Кевин О’Конор. На Бајден му беше препишан

Во Албанија се шири варијантата БА5

Наголемо се шири заразата со варијантата БА5, што потврдуваат и податоците дека во изминатото деноноќие во земјата позитивен резултат е добиен кај 48, 3 отсто од тестираните. – Во изминатите 24 часа направени се 3.821 тестови, при што

Нови 504 случаи со Ковид-19 и 321 оздравен пациент во изминатите 24 часа

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.385 тестови, а регистрирани се нови 504 случаи со КОВИД-19 и 321 оздравен пациент. Од вкупниот број на позитивни (504), регистрирани се 133

Министерството за здравство на Кипар им препорачува на граѓаните да се тестираат еднаш седмично

Министерството за здравство на Кипар им препорачува на граѓаните, независно од тоа дали се вакцинирани или не, да се тестираат еднаш седмично или со селф тест (тест за домашна употреба) или со рапид тест, но и да се тестираат со селф тест

Хабек позитивен на коронавирус по посетата на Прага и Виена

По враќањето од посетата на Чешка и Австрија, германскиот вицеканцелар и министер за економија Роберт Хабек е позитивен на тест за Ковид-19. Прво брзиот, а потоа и ПЦР тестот бил позитивен, соопшти неговиот

Во Франција 108 починати и 18.605 хоспитализирани пациенти од Ковид-19 за 24 часа

Епидемијата на Ковид-19 се враќа во Франција веќе неколку недели, така што денеска се регистрирани 108 смртни случаи од вирусот, според најновите податоци на Јавното здравство во Франција. Во моментов се хоспитализирани 18.605 пациенти,

Поради коронавирусот, Макао ги затвора речиси сите трговски и индустриски капацитети

Властите на кинескиот специјален административен регион Макао одлучија од почетокот на следната недела да ги затворат речиси сите трговски и индустриски капацитети на седум дена поради ширење на Ковид-19. Макао ќе ги затвори и своите

ЕПИДЕМИЈАТА СЕ БУДИ? Оваа европска земја бележи пораст на случаи на коронавирус: Една возрасна група…

Велика Британија може да влезе во третиот бран на коронавирус оваа година, предупредуваат истражувачите, бидејќи официјалните бројки покажуваат дека инфекциите повторно се зголемуваат во Англија и Северна Ирска. Националното биро за

ДОКОЛКУ СТЕ ПРЕЛЕЖАЛЕ КОРОНА, МОЖНО Е ОВОЈ ЗДРАВСТВЕН ПРОБЛЕМ НИКОГАШ ДА НЕ ГО ИЗЛЕЧИТЕ: Докторите…

Лекарите се загрижени за еден симптом кој го чувствуваат речиси сите пациенти кои имале Ковид. Бидејќи не постои усогласена дефиниција за замор после ковид, невозможно е да се наведе точниот број на луѓе кои го доживуваат - вели д-р