Tag: Косово

Меркел не прифаќа поделба на Косово, бидејќи тоа ќе значи создавање на Голема Албанија и Голема Србија!?

На последниот состанок меѓу претседателот на Србија, Александар Вучиќ и косовскиот премиер, Авдулах Хоти, албанскиот претставник во еден .... 

Додека се преговара за иднината на Косово: Германија им продава оружје и ги тренира косовските безбедносни сили!

Германската канцеларка Ангела Меркел одобрила испорака на оружје и обука на воените структури на Косово. Приштина е длабоко во преговори ....