Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Ковид-19

Првиот човек на СЗО тврди: “Пандемијата со Ковид-19 не е завршена!“

Пандемијата од Ковид-19 не е завршена, предупреди првиот човек на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Адханом Гебрејесус и покрај падот на пријавени случаи. Генералниот директор на СЗО пред официнални лица, собрани на

Пред една недела Северна Кореја го потврди првиот случај на корона, сега имаат речиси два милиони!

Северна Кореја регистрираше речиси 2 милиони пациенти со треска една недела откако беа потврдени првите официјални случаи на Ковид-19. Симптомите на треска беа потврдени кај уште 262.000 луѓе во средата, објавија државните медиуми

ЕРУПЦИЈА НА КОВИД-19: Ким Џонг Ун ја мобилизираше војската, испрати 11.000 здравствени работници да…

Северна Кореја ја мобилизираше својата војска да дистрибуира лекови и да распореди повеќе од 10.000 здравствени работници за да ги лоцираат пациентите во екот на борбата со бранот на вирусот Ковид-19, објави во вторникот државниот медиум

Министерот за здравство тврди: “Состојбата со Ковид-19 стабилна, постојните мерки треба да останат,…

Се додека секојдневно добиваме бројки од 80 до 90 новоинфицирани случаи постојните ковид мерки треба да останат, иако 99 отсто од нив се укинати. Состојбата е стабилна, линеарна, секој ден исти бројки добиваме така што засега е мирно и

НИКОМУ НЕ МУ Е ЈАСНО ШТО СЕ СЛУЧУВА – Во Северна Кореја бројот на заразени со Ковид-19 надмина…

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за вирусот Ковид-19 во главниот град Пјонгјанг во борбата против првата потврдена епидемија во земјата, објавија државните медиуми.

КИМ ЏОНГ УН ВО ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ – Северна Кореја пријави 21 смртен случај од Ковид-19, една…

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун изјави дека ширењето на Ковид-19 ја довело земјата во „големи превирања“ и повика на сеопфатна битка за надминување на епидемијата, по 21 нов смртен случај еден ден претходно. Северна Кореја оваа

Австрија ги укинува сите епидемиолошки мерки за вирусот Ковид-19!

Властите во Австрија повеќе нема да бараат потврда за вакцинација или заболување од Ковид-19 при влез во земјата, како дел од промената на одредбите што ќе стапат на сила задутре. И патниците повеќе нема да треба да покажуваат негативен

Северна Кореја официјално го потврди првиот случај на заразен со вирусот Ковид-19: “Ова е позаразна…

Северна Кореја официјално го потврди првиот случај на појава на вирусот Ковид-19 во земјата во четвртокот, а државните медиуми објавија дека во Пјонгјанг е откриена позаразна подваријанта од видот омикрон познат како БА.2. „Најголемата

НОВА ОДЛУКА – Европската унија го укинува задолжителното носење заштитни маски на аеродромите…

Задолжително носење маски на аеродромите и во авионите во земјите на Европската унија повеќе нема да биде задолжително од следната недела. Европската агенција за воздухопловна безбедност (ЕАСА) соопшти дека се надева оти заедничката

ШАНГАЈ И ПОНАТАМУ ПОД КЛУЧ – Милиони граѓани повеќе не можат да живеат под строгите…

Властите во Шангај повторно ги заострија епидемиолошките мерки, токму во моментот кога градот излегуваше од едномесечниот строг и драстичен карантин поради избувнувањето на ново-заразени лица со вирусот Ковид-19. Во известувањата