Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Ковид-19 сертификат

Уставниот суд не поведе постапка по иницијативата за укинување на ковид сертификатите

Уставниот суд на денешната седница не поведе постапка по иницијативната поднесена на Одлуката на здравствените власти со која се забранува влез во објекти и делови од објекти наведени во одлуката, без поседување и приложување на:

Црна Гора прва на балканот ги олабавува епидемиолошките мерки: Од денес без Ковид сертификат за влез…

Од денес во Црна Гора се отстренети сертификатите за примена вакцина против вирусот Ковид-19 за влез во трговските центри, а под олабавени услови ќе биде дозволено присуство на јавноста за време на натпреварите што се одржуваат во

Хаос во Европа поради КОВИД-19 потврдите, Брисел признава: „Не можеме да го решиме овој кошмар“

Европската комисија, која досега се фалеше дека помага да се обезбеди слобода на движење во ЕУ за време на пандемијата, особено преку планот за отворање на Европа, сега се најде во ситуација кога правните толкувања повеќе не можат да дадат

Ирска ги укина речиси сите ковид мерки, а повеќе не се потребни ни сертификати: „Ова е добар ден!“

Ирската влада во сабота наутро ќе ги укине речиси сите мерки за спречување на ширење на коронавирусот, објави ирската телевизија RTÉ, а пренесува Би-би-си. Ова значи дека граѓаните повеќе нема да мора да покажуваат потврда за ковид за

Шок за сите, Рубљов призна, Кога летав за Австралија сè уште бев позитивен

Андреј Рубљев успеа да се пласира во следната рунда и во третото коло ќе игра против Марин Чилиќ. По натпреварот тој даде изјава во која истакна дека бил позитивен по влегувањето во Австралија. „Лично, сега не ме тестираат

Италјанската влада воведува задолжителна вакцинација !

Поради зголемениот број на заразени со вирусот Ковид-19, италијанската влада воведува задолжителна вакцинација за сите лица постари од над 50 години. Премиерката на државата, Марија Дарлинг изјави дека тие сакаат да се запре инфекцијата

Франција од ден на ден руши рекорди на ново-заразени пациенти со Ковид-19, бројката надмина над…

Франција објави неверојатни 332.252 случаи на инфекција со вирусот Ковид-19 за време од 24 часа, соборувајќи голем број неодамнешни рекорди, додека болниците воведоа драстични мерки за да се подготват на зголемувањето на бројот на

Италија воведува нови мерки во борбата против вирусот Ковид-19

Италијанската влада одлучи да воведе сертификати за вакцинација, односно да ги зголеми здравствените мерки за транспорт, хотели, ресторани, саеми, конференции, базени и спортски сали. Оваа одлука на италијанската влада стапува на сила

Франција без ограничувања за дочекот на Новата година: Дочек ќе има но потоа следуваат сериозни…

Франција нема да воведе полициски час за „најлудата“ ноќ односно новогодишната ноќ, на граѓаните ќе им биде дозволено слободно да слават, но од средината на јануари ќе ги заостри ограничувањата за невакцинираните лица на јавни места и

Во Словенија забранет масовен дочек на Новата година под отворено небо. Нови мерки за божиќните и…

Словенија го забрани масовниот дочек на Новата година под отворено небо, но сепак им дозволи на угостителите да работат до раните утрински часови, под услов гостите да имаат задолжителни потврди за Ковид-19 или негативен тест, кој, без