Вие имате прво да ја знаете вистината
Таг

Лига на шампиони

Надал стави точка на озборувањата – тенисерот откри зошто го напуштил порано финалето од…

Кога беше објавено дека Рафаел Надал е на трибините на стадионот „France“ во Сен Дени, следеше вистински татнеж на навивачите на Реал Мадрид. „Бикот од Мајорка“ беше своевидно „затоплување“, бидејќи „кралскиот клуб“ го совлада Ливерпул

Алаба подготвен да игра во финалето на Лигата на шампиони: „Се чувствувам многу добро. Имав време да…

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Давид Алаба изјави дека е подготвен да игра во финалето на Лигата на шампионите, информација која е добредојдена за тренерот на „кралскиот клуб“ Карло Анчелоти. Дваесет и деветгодишниот Австриец поради

УЕФА ја претстави топката со која ќе се игра големото финале на Лигата на шампиони. На топката има…

Големото финале во Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул е закажано за 28. мај во Париз, а УЕФА денеска ја претстави топката со која ќе се игра големиот натпревар. Станува збор за топка на Адидас со сребрени ѕвезди кои се

НАВИВАЧИТЕ НА ЛИВЕРПУЛ ШОКИРАНИ ПО ПОВРЕДАТА НА САЛАХ ДВЕ НЕДЕЛИ ПРЕД ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА…

Египетскиот напаѓач Мохамед Салах вечерва го напушти Вембли во 33. минута од финалето на ФА Купот против Челзи, откако се пожали на повреда. Салах толку жестоко ги исплаши навивачите на Ливерпул, бидејќи за само две недели треба да

„Билд“: ПАНИКА ВО БАЕРН ПОРАДИ ТРАНСФЕРОТ, САЛИХАМИЏИЌ ДВАПАТИ ЗАДОЦНИ!

Кристијан Фалк, инсајдер кој будно ги следи случувањата во Баерн, изјави дека моментално во Баерн владее паника околу трансферот. Имено, новинарот на Билд објави дека спортскиот директор на германскиот клуб, Хасан Салихамиџиќ,

УЕФА ГО НАЗНАЧИ КЛЕМЕНТ ТУРПИН ДА ГО СУДИ ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПОМЕЃУ ЛИВЕРПУЛ И РЕАЛ!

Судискиот комитет на УЕФА го назначи Клемент Турпин да го суди финалето на Лигата на шампионите на УЕФА во 2022 година помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид, што ќе се одржи на „Стад де Франс“ во Сен Дени, Франција, во сабота на 28 мај во 21

ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ ВО 2023 ГОДИНА ЌЕ СЕ ИГРА НА СТАДИОНОТ „АТАТУРК“ ВО ИСТАНБУЛ!

Финалето на Лигата на Лигата на шампиони (ЛШ) во сезоната 2022/23 ќе се игра на стадионот „Ататурк“ во Истанбул, одлучи Комитетот за натпреварување на УЕФА, кој денеска одржа состанок во Виена по повод Конгресот на европското фудбалско

ДЕНЕС НЕ ИМ Е СМЕШНО: Навивачите на Сити очајно бараат Туре да ја повлече КЛЕТВАТА за екипата да…

Навивачите на Манчестер Сити на социјалните мрежи јавно бараат од поранешниот фудбалер Јаја Туре да го укине проклетството за тимот конечно да ја освои Лигата на шампионите. Јаја Туре по заминувањето од Манчестер Сити наводно го

„Дон Карло“: „За целосна среќа, би било одлично да ја освоиме Лигата на шампионите!“

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти ги пофали своите избраници за перформансите во сезонава што е пред крај. Италијанецот рече дека 2021/22 може да биде за него најуспешна сезона. Никогаш не сум бил на таа позиција во оваа фаза

ГВАРДИОЛА СИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: “Можеби ова навистина не е доволно, можеби не сум доволно добар за да…

Пеп Гвардиола дефинитивно е еден од најголемите несреќници оваа недела. Неговиот Манчестер Сити беше на чекор до пласман во финалето на Лигата на шампионите, но само за кратко бидејќи Реал Мадрид го сврти резултатот во последните минути од